HSG24PRO 3-Point Hydraulic PTO Stump Grinder for 25–60 HP Tractors | Built-In Control Valve
+ Show More
SKU: 107202A | Model: HSG24PRO
FREE SHIPPING
Next U.S. Batch Arrives May 31
Learn More
⚙️ 56 Carbide Teeth: 24" flywheel with rugged YG10C teeth for fast, consistent grinding.
📏 12" Below Grade: Removes more of the stump and root system with up to 24" above-grade reach.
Low Stock Alert: Next batch arrives in late April. Order now to avoid spring downtime.
High Demand: The next batch arrives May 31 and is filling fast. Reserve yours now.
Ships from U.S. Warehouses Learn More
12-Month warranty included
4.6★ Verified Customer Reviews
U.S.Based Support
Frequently Bought Together
Product Overview
Product Features
specifications
Shipping Information
Warranty Information
Video
Reviews & Questions
Customer Reviews
Based on 7 reviews
100%
(7)
0%
(0)
0%
0%
0%